Kolimax Sada tlakových hrnců BIOMAX DUO s BIO ventilem, průměr 22cm, objem 5.5l a 4.0l

Kód: 117151
5 let záruka
Značka: Kolimax
3 990 Kč
Vyprodáno

Sada dvou tlakových hrnců KOLIMAX BIOMAX BLACK GRANITEC v objemech 5,5l  a 4 l v lesklém nerezovém provedení.  Záruka 5 let. V Česku vyrobené tlakové hrnce s použitím německých a švýcarských technologií. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Máte rádi zdravé a rychlé vaření? Oceníte českou výrobu a prvotřídní kvalitu? Doporučujeme tlakový hrnec KOLIMAX BIOMAX BLACK GRANITEC ve výhodné sadě 5,5l  a 4 l v lesklém nerezovém provedení. 

Jaké jsou hlavní přednosti "papiňáku" KOLIMAX BIOMAX BLACK GRANITEC?

 • perfektní design
 • bezpečná a snadná obsluha
 • německý ventilový systém + švýcarský nepřilnavý povrch + precizní česká nerez = top kvalita
 • prodloužená záruka 5 let
 • 100% zdravotní nezávadnost

Tato výhodná sada tlakových hrnců pohodlně pokrývá potřeby 3 - 5 členné rodiny. Papiňáky Kolimax Biomax Black Granitec o objemech 5,5 litrů a 4 litry jsou dodávány s jednou tlakovou poklicí.

kolimax-talkovy-hrnec-black-granitec-sada-5_5-4-1

Kolimax tlakový hrnec Biomax Black Granitec je:

 • vyroben z nerezavějící oceli Ni18/10 pro 100% zdravotní nezávadnost
 • opatřen oboustranným nepřilnavým povrchem od švýcarské firmy ILAG, který je vysoce odolný a bez obsahu PFOA
 • bezpečný díky ventilové sadě s trojstupňovou ochranou od renomovaného německého výrobce BAUMGARTEN - barevné znaky na tlakovém ventilu zobrazují přehledně tlak v nádobě - pokud se zobrazí červený pruh, začne se ozývat slabé pískání a stačí hrnec lehce upustit 
 • energeticky úsporný díky akumulačnímu sendvičovému dnu A-THERM INDUCTION
 • snadný na údržbu a jeho nádobu lze mít také v myčce
 • vhodný na všechny druhy sporáků - indukci, plyn i sklokeramiku. 
 • přesně takový, jaký jste si vždycky přáli mít 

 

Tlakový hrnec Kolimax Biiomax Black Granitec zdobí perfektní design a vyladěná ergonomie. Ručíme za jeho vysokou kvalitu, na tento výrobek poskytujeme prodlouženou záruku 5 let a po celou životnost garantujeme rovinnou stabilitu dna pro bezztrátový přenos tepla. V případě mechanického poškození má tento tlakový hrnec veškerý servis zajištěný přímo u výrobce Kolimax v České republice.

 

kolimax-talkovy-hrnec-black-granitec-sada-nerez-small

kolimax-talkovy-hrnec-black-granitec-5_5

kolimax-talkovy-hrnec-black-granitec-5_5-2

kolimax-talkovy-hrnec-black-granitec-5_5-3

Ještě váháte? Seznamte se s příběhem výrobce Kolimax a dopřejte vašim lahodným pokrmům to nejlepší nerezové nádobí. 

Příběh značky Kolimax je třeba chápat v návaznosti leckdy velmi bouřlivých událostí celého dvacátého století. Ačkoliv se v jeho průběhu několikrát měnila značka i majitelé, státní zřízení a vládní garnitury a bohužel i válečné konflikty, příběh výrobků, které se kontinuálně vyráběly na stejném místě svoji identitu nikdy neztratil. Proto můžeme říci, že "příběh značky Kolimax" začíná v 19. století.

Koncem roku 1870 zakládají v Brně Ignaz Gottlieb a Wilhelm Brauchbar firmu s názvem “Brněnská továrna na smaltové a plechové zboží Brauchbar a Gottlieb”. Firma se zabývala výrobou smaltového a v menší míře i cínového zboží všeho druhu - především nádobí. Mimo to vyráběla také součástky vojenské výstroje jako přilby a polní láhve.

Už před první světovou válkou firma exportovala své výrobky, a to zejména do Anglie, Ruska, Ameriky a Číny. Později se export úspěšně rozšířil a firma vyvážela téměř do všech zemí světa. Z těch nejzajímavějších a nejznámějších zákazníků uveďme aspoň rodinu Rothschildů z New Yorku.

Počátkem roku 1939 došlo k jednání mezi Adolfem a Herbertem Gottliebovými, v tu dobu jedinými veřejnými společníky, s vedením firmy J. Ottahal a syn, a.s., Olomouc o prodeji “Brněnské továrny na smaltové, železné a plechové zboží Bratří Gottliebové a Brauchbar” této firmě. V březnu 1945 posílá Oskar Schindler, kterého asi mnozí znáte ze Spielbergova oscarového filmu Schindlerův seznam, dopis, ve kterém zdvořile žádá ředitele firmy J. Ottahal a syn, a.s., z Olomouce, Dr. Hanse Eichhoffa o pomoc při obnově provozu továrny v Brněnci. Německý továrník Oskar Schindler ve filmu ve své Krakovské továrně na smaltované nádobí zaměstnával vězněné Židy. Když se ke Krakovu přiblížila Rudá armáda, měli být všichni vězni převezeni do koncentračního tábora v Osvětimi. Oskar Schindler sepsal seznam 1100 Židů, kteří místo do Osvětimi odjeli do tábora v Brněnci u Svitav, kde měli pokračovat v práci. Tímto Schindler zachránil velkou část z nich a příběh "obyčejné výroby hrnců" dostal zcela nový humánní rozměr.

V dalších turbulentních poválečných časech byla výroba začleněna do nově zřízeného národního podniku Spojené smaltovny a závody na kovové zboží Praha. Po dalších formálních změnách vždy státního majitele byla v průběhu let 1982 - 1984 veškerá technologie nutná pro výrobu, tou dobou již nerezových hrnců a nádobí, přestěhovaná z Brna do Javorníku na sever Moravy. Zde výroba nerezového nádobí pokračuje až do roku 1998 kdy byla výroba ukončena.

O necelé dva roky později vstupují v roce 2000 do příběhu tradiční české výroby nerezového nádobí současní majitelé. Zakládají stále ryze českou společnost KOLIMAX a od předchozího majitele v insolvenci kupují starou, napůl rozpadlou továrnu. Původní stroje postupně nahrazují zcela moderní technologie, která umožňuje vyrábět nerezové hrnce a nádobí s mohaletou zárukou a především výrobky stále vylepšovat a inovovoat.

Nyní je KOLIMAX bezesporu nejkvalitnější producent českých nerezových hrnců a nerezového nádobí, které obstojí i na světových trzích. Výrobce zodpovědně dohlíží na to, aby se u nerezových hrnců a nádobí nedělaly žádné kompromisy a to jak v kvalitě používaných materiálů, tak i v kvalitě technologických procesů.

Po generace získávané zkušenosti, řemeslná zručnost pracovníků a technologické know-how je základní firemní filozofie "aby zákazníci KOLIMAXu mohli oceňovat vysokou kvalitu, dokonalý vzhled a dlouhou životnost nerezových hrnců a nádobí".

Z naší zkušenosti prodejce a také uživatele těchto hrnců můžeme říci, že se KOLIMAXU daří naplňovat svoji filozofii beze zbytku a nákup těchto produktů můžeme jen a jen doporučit. Koupí získáte prvotřídní výrobek světové kvality, který je vyráběn v České republice.