Překapávaná káva versus espresso z kávovarů BORETTI

Už jsme Vám představily několik článků, kde představujeme různé typy kávy jako je espresso, cappuccino a café latte  a také italské kávovary BORETTI. Ale myslíme, že je ještě potřeba Vám přesněji ujasnit rozdíly mezi pákovým kávovarem a překapávačem.

Každému bude vyhovovat jiný druh kávovaru. Někdo má rád když jedním zmáčknutím tlačítka připraví větší množství kávy a nadávkuje ji tak do více šálků pro celou návštěvu. A někdo má rád zase speciální druhy kávy jako je cappuccino a to mu překapávač nedokáže udělat.

Kávovary s časovačem od BORETTI (překapávače) jsou tak propracované, že slovo překapávač je pro ně možná zbytečně obyčejné. Jsou vybaveny LCD displejem a tlačítky, díky kterým jde nastavit několik možností. Například množství kávy, sílu kávy a její intenzitu aroma.překapávač černý_1

Jak už název napovídá, jsou vybaveny časovačem, který Vám umožní spuštění kávovaru ve Vámi nastavenou hodinu. Navíc tlačítko odvápnění Vás vždy včas upozorní, že je potřeba kávovar vyčistit a vyměnit vodní filtr. A to přesně po 70ti cyklech, které si kávovar sám počítá.

překapávač černý

 Obrovskou výhodou je určitě to, že kávovar dokáže po ukončení překapávání udržet kávu teplou ještě 40 minut a vy si tak můžete teplý 

šálek kávy, vychutnat hned několikrát, z jediné překapané dávky. Máte doma ratolesti, pro které je samotné překapávání kávy natolik zajímavé, že Vám konvici s překapávanou kávou vyndají dříve než je hotovo? Nevadí, konvice je z pevného tvrzeného skla, takže na dotek není úplně horká a navíc kávovar sám zastaví překapávání po vyjmutí konvice. Takže vy můžete zůstat v klidu.

(kliknutí na obrázek Vás přesměruje)

Robustní provedení, černý lakovaný plech a nerezové horní víko jen podtrhují vybavenost kávovaru jako taková třešnička na dortu.

 

Espresso pákový kávovar BORETTI

Překapávače jsme si již představily a vy si teď určitě říkáte, potřebuji já snad ještě něco jiného než mi kávovar typu překapávač dokáže dát?

Přesvědčte se sami …

Pákový kávovar dokáže připravit kávu doslova jako od profesionála.pákový černý x

pákový bílý

Pákový kávovar Boretti připraví maximálně dva šálky najednou. Káva je připravovaná stejně jako u překapávače z ideálně čerstvě namleté kávy. U pákového kávovaru ji vměstnáte do páky a tu nasadíte na kávovar. Kávovar si ohřeje vodu na požadovanou teplotu a protékáním horké vody přes kávu v páce Vám do šálku natéká lahodná káva a na její hladině vznikne i skvělá kávová pěna. Takto připravená káva se nazývá espresso. Ovšem pravé italské espresso má objem 25-30 ml. Že máte raději větší kávu? Ano, i tohle kávovar dokáže. Podržením tlačítka pro přípravu espressa, si nadávkujete takový objem kávy do šálku, jaký chcete.   

(kliknutí na obrázek Vás přesměruje)

Kávovar je vybaven i tryskou a nádobou na mléko. Jednoduchým stiskem jednoho tlačítka Vám tak snadno připraví i cappuccino nebo café latte. Pěnič mléka má navíc možnost nastavení stupně napěnění.

Signalizace potřeby odvápnění už je u kávovaru BORETTI samozřejmostí.  

A opět zmíníme malé ratolesti, i jim totiž kávovar může udělat velkou radost. Ptáte se jak, když kávu nepijí? Díky napěnění mléka, jim můžete totiž připravit i dokonalou horkou čokoládou.