Návod pro výběr správné fritézy

Fritézy, neboli fritovací hrnce jsou velice rozšířeným spotřebičem českých domácností. Umožňují především rovnoměrné smažení pokrmů, ale také horkovzdušné pečení a ohřev. Ve fritéze jde připravit nespočet potravin, od masa a zeleniny po lahodné koblihy.

Ovšem při výběru fritézy není úplně žádoucí zakoupit první kus, který na Vás vykoukne a proto jsme si pro Vás připravily několik rad, na co by jste se měli při výběru zaměřit.

Základní rozdělení typů fritéz: Horkovzdušné fritézy a fritézy s olejem.

Ve fritéze s olejem se potravina ponoří přímo do fritovacího koše, který je olejem naplněn a smaží se. Pro přípravu lépe stravitelného pokrmu se doporučuje použít rostlinné oleje, ideálně palmový. Díky pachovým filtrům nevzniká při smažení nepříjemný zápach. Jídlo je pro usmažení křupavé a rovnoměrně usmažené.

Horkovzdušné fritézy dokáží připravit jídlo s velmi malým množství oleje nebo dokonce zcela bez oleje. Díky tomu je tento způsob přípravy zdravější. Horkovzdušné fritézy fungují na velmi podobný způsob jako horkovzdušné trouby. Musíme také zmínit, že příprava jídla je v této variantě delší. 

vybrat-fritezu

Dalším podstatným parametrem je velikost a s tím související objem. Ujasněte si zda budete fritézu přenášet nebo bude stát na jednom místě a podle toho vyberte velikost. Velmi objemná fritéza se Vám bude, jednoduše řečeno, špatně přenášet. Je také důležité uvědomit si, pro kolik lidí budete ve fritéze pokrm připravovat a podle toho zvolit vhodný objem. Samozřejmě čím větší objem, tím více je do ní potřeba oleje.

Funkce ... Tuto kategorii hodně lidí podceňuje. ,,Vždyť co může mít fritéza za funkce´´, ale je to obrovská škoda, protože právě funkce nám dokáží dokonale zpříjemnit a usnadnit práci s fritézou.

Bezpečnostní pojistka proti přehřátí, časovač, displej, snadné čištění, neohřívající se rukojeti, rozebíratelná pro snadné čištění, nastavitelný a automatický termostat … To je takový nástřel funkcí, které si můžete s přehledem dovolit očekávat od naší nabídky fritéz.

Máte malé děti? Potom určitě zvažte i fritézu se zesílenou stěnou aby jste se tak vyhnuly popálení dotykem. Např. Fritéza nerezová DOMO DO462FR

 S výběrem správné fritézy máte v kuchyni na půl vyhráno a pěkný vzhled může být výhodou. A v tomto ohledu vřele doporučujeme Horkovzdušnou fritézu DOMO DO513FR.