Kolimax Pánev CERAMMAX PRO COMFORT se skleněnou poklicí, průměr 26cm

Kód: 119322
5 let záruka
Značka: Kolimax
1 629 Kč
Skladem

Pánev s poklicí CERAMMAX PRO COMFORT se skleněnou poklicí. Vyrobena z nerezu v kombinaci s šedým granitem. Tepelně opatřená madla - možnost použití v troubě do 150°C. Vhodná na všechny druhy sporáku. Možnost mytí v myčce. Záruka na 5 let.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Spojili jsme tradiční české řemeslo a švýcarskou moderní technologii a vytvořili tak nádobí CERAMMAX PRO COMFORT, ve kterém Vás bude vaření bavit.

Vysoce odolný keramický povrch GRANITEC od švýcarského výrobce ILAG dodá vašemu vaření úplně jiné rozměry. Jednoduchá údržba, dlouhá životnost a tradiční česká značka, to je záruka dobré investice do Vaší kuchyně.

Právě prohlížíte pánev s poklicí o průměru 26 cm s objemem 3,5 litrů a výškou 8 cm 

Proč zakoupit právě hrnec CERAMMAX PRO COMFORT?

 • Spojuje tradiční české řemeslo a švýcarskou moderní technologii
 • Vysoce odolný nepřilnavý keramický povrch GRANITEC v šedé barvě od švýcarského výrobce ILAG 
 • Jednoduchá údržba a dlouhá životnost je dobrá investice do Vaší kuchyně
 • Prodloužená záruka 5 let
 • Kompletně česká výroba
 • Veškerý servis zajištěný dlouhodobě přímo u výrobce 
 • Vyrobeno z potravinářské nerezavějící oceli CrNi18/10 pro 100% zdravotní nezávadnost
 • Švýcarský odolný nepřilnavý keramický povrch bez obsahu PTFE a PFOA od firmy ILAG
 • Energeticky šetrné akumulační sendvičové dno A-THERM INDUCTION 
 • Sada hrnců je vhodná na všechny druhy sporáků - indukční, plynové, elektrické a sklokeramické 
 • Garantována dlouholetá rovinná stabilita dna pro bezztrátový přenos tepla
 • Plastové úchyty s tepelnou odolností do 150°C (lze používat v troubě) jsou připevněné na tepelné cloně minimálně přenášejí teplo od rozehřáté nádoby
 • Každý hrnec i rendlík má široký odlévací okraj pro snadné přelévání bez ukapávání a zašpinění nádoby
 • Zabroušený odlévací okraj chrání keramický povrch před poškozením od poklice a náčiní
 • Parní ventil v poklici z bezpečnostního skla odvádí nadbytečnou páru
 • Celá sada lze mýt v myčce na nádobí, odtokovými drážkami pod úchyty poklic odtéká zkondenzovaná voda po mytí v myčce
 • Velmi snadno se čistí a udržuje také proudem vody a měkkou houbičkou s čistícím prostředkem

Pánev CERAMMAX šedá 26

Příběh značky Kolimax je třeba chápat v návaznosti leckdy velmi bouřlivých událostí celého dvacátého století. Ačkoliv se v jeho průběhu několikrát měnila značka i majitelé, státní zřízení a vládní garnitury a bohužel i válečné konflikty, příběh výrobků, které se kontinuálně vyráběly na stejném místě svoji identitu nikdy neztratil. Proto můžeme říci, že "příběh značky Kolimax" začíná v 19. století.

Koncem roku 1870 zakládají v Brně Ignaz Gottlieb a Wilhelm Brauchbar firmu s názvem “Brněnská továrna na smaltové a plechové zboží Brauchbar a Gottlieb”. Firma se zabývala výrobou smaltového a v menší míře i cínového zboží všeho druhu - především nádobí. Mimo to vyráběla také součástky vojenské výstroje jako přilby a polní láhve.

Už před první světovou válkou firma exportovala své výrobky, a to zejména do Anglie, Ruska, Ameriky a Číny. Později se export úspěšně rozšířil a firma vyvážela téměř do všech zemí světa. Z těch nejzajímavějších a nejznámějších zákazníků uveďme aspoň rodinu Rothschildů z New Yorku.

Počátkem roku 1939 došlo k jednání mezi Adolfem a Herbertem Gottliebovými, v tu dobu jedinými veřejnými společníky, s vedením firmy J. Ottahal a syn, a.s., Olomouc o prodeji “Brněnské továrny na smaltové, železné a plechové zboží Bratří Gottliebové a Brauchbar” této firmě. V březnu 1945 posílá Oskar Schindler, kterého asi mnozí znáte ze Spielbergova oscarového filmu Schindlerův seznam, dopis, ve kterém zdvořile žádá ředitele firmy J. Ottahal a syn, a.s., z Olomouce, Dr. Hanse Eichhoffa o pomoc při obnově provozu továrny v Brněnci. Německý továrník Oskar Schindler ve filmu ve své Krakovské továrně na smaltované nádobí zaměstnával vězněné Židy. Když se ke Krakovu přiblížila Rudá armáda, měli být všichni vězni převezeni do koncentračního tábora v Osvětimi. Oskar Schindler sepsal seznam 1100 Židů, kteří místo do Osvětimi odjeli do tábora v Brněnci u Svitav, kde měli pokračovat v práci. Tímto Schindler zachránil velkou část z nich a příběh "obyčejné výroby hrnců" dostal zcela nový humánní rozměr.

V dalších turbulentních poválečných časech byla výroba začleněna do nově zřízeného národního podniku Spojené smaltovny a závody na kovové zboží Praha. Po dalších formálních změnách vždy státního majitele byla v průběhu let 1982 - 1984 veškerá technologie nutná pro výrobu, tou dobou již nerezových hrnců a nádobí, přestěhovaná z Brna do Javorníku na sever Moravy. Zde výroba nerezového nádobí pokračuje až do roku 1998 kdy byla výroba ukončena.

O necelé dva roky později vstupují v roce 2000 do příběhu tradiční české výroby nerezového nádobí současní majitelé. Zakládají stále ryze českou společnost KOLIMAX a od předchozího majitele v insolvenci kupují starou, napůl rozpadlou továrnu. Původní stroje postupně nahrazují zcela moderní technologie, která umožňuje vyrábět nerezové hrnce a nádobí s mohaletou zárukou a především výrobky stále vylepšovat a inovovoat.

Nyní je KOLIMAX bezesporu nejkvalitnější producent českých nerezových hrnců a nerezového nádobí, které obstojí i na světových trzích. Výrobce zodpovědně dohlíží na to, aby se u nerezových hrnců a nádobí nedělaly žádné kompromisy a to jak v kvalitě používaných materiálů, tak i v kvalitě technologických procesů.

Po generace získávané zkušenosti, řemeslná zručnost pracovníků a technologické know-how je základní firemní filozofie "aby zákazníci KOLIMAXu mohli oceňovat vysokou kvalitu, dokonalý vzhled a dlouhou životnost nerezových hrnců a nádobí".

Z naší zkušenosti prodejce a také uživatele těchto hrnců můžeme říci, že se KOLIMAXU daří naplňovat svoji filozofii beze zbytku a nákup těchto produktů můžeme jen a jen doporučit. Koupí získáte prvotřídní výrobek světové kvality, který je vyráběn v České republice.